2024.12.11. - Árpád

bohócdoktor szja 1% felajánlás

Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06


Csipkebogyó - gyógynövény

A csipkebogyó nagy hagyományokra tekint vissza a tradicionális orvoslásban. Erős antioxidáns hatásának köszönhetően védi egész immunrendszerünket. A csipkebogyó a vadrózsa és a japán rózsa gyógyhatású áltermése, népies nevei: csipke, csitkenye, hecsedli. Bár a csipkebogyóban igen sok A-, B1-, B2-, P- és K-vitamin található, legfontosabb hatóanyaga mégis a természetes C-vitamin, mely részt vesz az oxidációs folyamatok szabályozásában, erősíti a vérerek falát, szilárdítja a kötőszövetet, fokozza a szervezet védekezőképességét, ellenállását a fertőzésekkel, betegségekkel szemben.

Fehér fagyöngy - gyógynövény

Rendkívül széles körű a felhasználása. Leginkább vértolulásra, magas vérnyomásra, érelmeszesedésre és szívritmus szabályozásra használjuk. Az erek áteresztő képességét javítja, ezáltal jó szédülésre, fülzúgásra, visszérre, javítja a koncentrációs képességet. Vízhajtó hatása is van. Mindenféle seb,-méh,-tüdő,-orrvérzést csillapít. Köhögésre, szamárköhögésre, asztmatikus és egyéb görcsökre jó. Nyugtató hatása miatt epilepsziás rohamok megelőzésére, fejfájásra is használjuk. Javítja az immunrendszer működését. A méh izomzatát erősíti, növeli a pete megtapadásának esélyét, a fogamzást.

A diófélék jótékony hatása

Naponta egy kis maréknyi dióféleség elfogyasztása csökkentheti a legsúlyosabb, életet veszélyeztető betegségek kialakulásának kockázatát és egyúttal enyhíti ezek lefolyását. A dióféleségek - köztük a mogyorófélék és a mandula - rendszeres fogyasztásának jótékony hatása leghatározottabban a légzőszervi megbetegedések, a cukorbetegség, valamint a neuro-degenerativ kórképek, mint például az Alzheimer-kór, illetve a Parkinson-kór előfordulásának csökkenésében mutatkozik meg, de hozzájárul a keringési rendszert érintő rendellenességek, valamint a daganatos betegségek létrejöttének megakadályozásához is.

Orbáncfű - gyógynövény

Az orbáncfű gyógynövény vagy a belőle készült tea számtalan betegségre nyújt enyhülést és gyógyulást. Az orbáncfű az orbáncfűfélék családjába tartozó gyógynövény, amely már az ókor óta ismert és kedvelt házi gyógynövény volt egész Európában. Hazánkban vadon is megterem, erdőkben, és hegyvidéki területen. Hatása: antioxidáns, depressziócsökkentő, feszültség oldó, gyulladáscsökkentő, vízhajtó, gyomorsav csökkentő, és segíti az emésztést. Alkalmazása: Teáját hagyományos módon kell elkészíteni, és napi 2-3 csészével fogyasztani.

Így előzhetjük meg a látásromlást

Ha heti háromszor sportolunk és időnként megiszunk egy pohár bort, akkor jó eséllyel csökkenthetjük a látásromlás kialakulásának esélyét. A látásromlás bekövetkezhet fertőző betegség, veleszületett rendellenesség vagy baleset miatt is. Az amerikai felmérések szerint 20 év alatt mintegy 70 százalékkal nőhet az érintettek száma, többek között a népesség elöregedése miatt. A mostani közel 5000, 43 és 84 év közötti alany adatait elemezték. A kutatás húsz éve alatt a megkérdezettek 5,4%-nál alakult ki látásromlás.

A túl gyakori hajmosás többet árt, mint használ

Nem csak az a fontos, milyen samponnal mosunk hajat, az is számít, milyen gyakran tartjuk fejünket a zuhany alá. A kérdés körbejárásához természetesen figyelembe kell venni, hogy a hajszálak szerkezete egyénenként eltérő, azonban a túlzásba vitt hajápolás egyaránt ártalmas valamennyi típus esetében. A hajat beborító védőrétegek a hajszálak sérülékenységét csökkentik. A baj az, hogy a legtöbben folyamatosan vegyszerekkel borítjuk be a fejünket, kezdve a hajkondicionálókkal, dauerral, és festéssel.

A kórházak, a betegek és az elesettek védőszentje - Szent Katalin

1347. március 25-én született Szent Katalin Siena városában, egy kelmefestő népes családjának 22.(!) gyermekeként. Katalin és ikertestvére, Johanna nehéz időszakban, a pestisjárvány idején jött világra, amikor Siena meglehetősen elnéptelenedett. A két gyermek közül Johanna került dajkához és Katalin maradt édesanyjánál – ennek köszönhetően érte meg a szent a felnőttkort. Életében a csodás jelek hatesztendős korában kezdődtek, amikor állítólag trónján látta Jézust, és extázisba esett. Ekkor határozta el, hogy szüzességet fogad, és zárdába vonul.

Napi három csésze tea csökkenti a fogszuvasodás kockázatát

Napi legalább három csésze tea elfogyasztása a fogszuvasodás kockázatának csökkentésével elősegíti a jó szájhigiéniát. A Brit Táplálkozási Alapítvány Nutrition Bulletin kiadványában megjelent tanulmányban korábbi kutatások elemzésével kimutatták, hogy a fekete tea segít két baktériumfajta, a Streptococcus mutans és a Lactobacillus leküzdésében, amelyek összefüggésben állnak a fogszuvasodással és a fogínybetegséggel. A kutatást vezető Dr. Carrie Ruxton elmondta, hogy a leghatékonyabb dózis napi három-négy csésze tea.

Vörös áfonya - gyógynövény

A fekete áfonyához hasonlóan közkedvelt, de savanyú íze miatt csak feldolgozott formában fogyasztják. A vörös áfonya igen gazdag antioxidánsokban, melyek védik szervezetünket a káros oxidációs folyamatoktól, óvják testünket az öregedéstől. Az antioxidánsokkal megelőzhetők krónikus betegségek, mint az érelmeszesedés, koleszterinlerakódás, szívinfarktus, bőrproblémák kialakulása, rák keletkezése, memóriazavar. Az antioxidáns vitaminok – mint az E-vitamin, béta-karotin, és 30–40 mg/100g C-vitamin – fokozzák a hatását.

Napi 20 percnyi séta csodákra képes

A testmozgás jelentősen csökkenti a daganatos betegségek kockázatát és a már diagnosztizált rákos betegek halálozását is - elég napi másfél kilométert sétálni ehhez. Mindössze napi 20 percnyi sétával jelentősen csökkenthetjük a daganatos betegségekkel összefüggő halálozás kockázatát: 1 mérföldnyi tempós sétával 40 százalékkal csökkenthetjük a mell- és a prosztatarák halálozását, kétszer ekkora távolság pedig megfelezte a vastagbélrákos betegek halálozási esélyeit. A szakemberek még nem tudják biztosan, hogyan segít a daganatos betegeken a séta.

A túl sok alvás ugyanolyan kóros, mint a túl kevés pihenés

Egy kutatás szerint a túl sok alvás éppúgy krónikus problémák - köztük cukorbetegség, koszorúér-betegség, elhízás vagy szorongás - kialakulásához vezethet a 45 éven felüliek körében, mint a túl kevés pihenés. A kutatók napi tízórányi vagy annál több alvást ítéltek túl soknak, hatórányit vagy annál kevesebbet pedig túl kevésnek. Az egészségtelen alvási időtartam és a krónikus betegségek közötti összefüggés részben megmagyarázzák a mentális problémák és az elhízás. A krónikus betegségben szenvedőknek ellenőriztetniük kell a mentális egészségüket és a testsúlyukat is az alvás minősége mellett.

Mozgással csökkenthető a hát-és derékfájás

Megfelelő kezeléssel és rendszeres testmozgással biztosítható a lehető legjobb életminőség, az felnőtt lakosság körében gyakran felbukkanó hát- és derékfájás mellett is. Amikor már túl vagyunk a fájdalom akut szakaszán, belekezdhetünk a hát, a has és a lábak kíméletes edzésébe, és néhány nyújtó gyakorlatba. A szakember által megfelelően összeállított gyakorlatok ugyanis nem csak a fájdalmat enyhíthetik, hanem meggyorsítják a felépülést, védenek az újabb sérülések ellen és csökkentik a problémából eredő esetleges rokkantság esélyét.

A C vitamin fontossága

A C- vitamin (aszkorbinsav) az emberi szervezetben sokrétű védőszerepet tölt be. Fontos szerepe van a kötőszövet, a fogak, az íny és a csontok felépítésében, a stressz kivédésében. A C-vitamint a táplálékkal juttatjuk szervezetünkbe, ugyanis testünk nem képes saját maga előállítani. A C-vitamin fontos például az agyalapi mirigy (hipofízis), az agy, a fehér vérsejtek (leukocyták), a szemlencse, a máj és a lép megfelelő működéséhez. Régen a hosszú tengeri hajóutak alkalmával a hajók legénysége alig juthatott friss gyümölcshöz, zöldséghez.

Jobb a közérzetük azoknak, akik bicikliznek vagy sétálnak

Javul a közérzete annak, aki kocsi helyett gyalog vagy biciklivel jár munkába. Könnyebben koncentrálnak, kevesebb stresszről számolnak be, mint azok, akik autót vezetve ingáznak. Még a tömegközlekedéssel bejárók is jobban érezték magukat, mint azok, akik autóztak, derült ki egy tanulmányból. Régóta köztudott, mennyi előnnyel jár a mozgás a testi egészség szempontjából, de az új tanulmány azt is kimutatta, milyen kedvezően hat a lelkiállapotra. Az UEA és a Yorki Egyetem kutatói mintegy 18 ezer munkába járó adatait elemezték, amelyeket több mint 18 éven át gyűjtöttek az egész országból.



további hírek