Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért! Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06
A cluster fejfájás idegrendszeri eredetű féloldali fejfájás, ami rohamokban jelentkezik. Krónikus, ritka, és elég nehezen kezelhető.
- Étrend-kiegészítő, ami segíthet: Melatonin (csökkenti a fejfájás erősségét és gyakoriságát)
- Gyógynövény, ami segíthet: Cayenne
Migrénes fejfájás
A migrénes fejfájás általában egy jól behatárolható területen kezdődik, és aztán átterjed egyéb helyekre is. Általában a migrénben szenvedők állapotát rontja a fény, a legtöbben fekve, sötét szobában, vagy letakart arccal bírják a legjobban a rohamot.A rohamot megelőző tünetek lehetnek: depresszió, ingerlékenység, nyugtalanság, étvágytalanság és látási zavarok (például, villódzó fények ugrálnak a szemünk előtt). Gyakran okoz erős hányingert, illetve hányást.
- Étrend-kiegészítők, amik segíthetnek: Magnézium (csökkenti a migrénes rohamok gyakoriságát), B2-vitamin (csökkenti mind a gyakoriságát, mind az erősségét), 5-HTP (csökkenti a gyakoriságát és erősségét is)
- Gyógynövény, ami segíthet: Őszi margitvirág (csökkenti az erősségét, időtartamát és gyakoriságát), Ginko BilobaFeszültség okozta fejfájás:
A feszültségből eredő fejfájás általában egy tompa, tartós fájdalom a nyakban, és a fej alsó hátsó részében, a tarkó tájékán. Általában nyaki, feszült gócokkal jár együtt, és sok ilyen jellegű tüneteket tapasztaló beteg, lüktető fejfájásra panaszkodik. Általában ingerlékenység, álmatlanság és extrém fáradtság kíséri.
- Étrend-kiegészítő, ami segíthet: L-5-hydroxytryptophan (5-HTP) (csökkentheti a fejfájás gyakoriságát és erősségét)
- Gyógynövény, ami segíthet: Borsmentaolaj (nyugtató, fájdalomcsillapító hatású)
A fáradtság, feszültség okozta-, illetve primer fejfájás esetén eredményes lehet - az előző megoldásokon kívül - a hideg arczuhany. Zuhanyoztassuk homlokunkat, és arcunk két oldalát felváltva pár percig, majd egy kis pihenő után ezt megismételhetjük egyszer-kétszer! Felfrissít, és oldja a fejben lévő feszültséget.Kínzó fejfájás esetén tehát, érdemes először a természetes készítményeket, gyógynövényeket alkalmaznunk, hogy amennyire csak lehet, megkíméljük immunrendszerünket a mesterségesen előállított gyógyszerektől. A gyógyszerek másik hátránya, hogy gyakori alkalmazásuk miatt szervezetünk hozzászokhat, ami egy idő után gyengíti hatásukat, így igyekezzünk csak a legvégső esetben alkalmazni őket!