2024.04.26. - Ervin

Középtávú tervezetet hoztak létre az orosz gyógyszeripar megerõsítésére

Középtávú tervezetet dolgozott ki Oroszország, gyógyszeriparának megerõsítésére. Az orosz Iparügyi és Kereskedelmi Minisztérium stratégiája szerint 2020-ra az ország piacának 50%-át hazai gyógyszerek foglalnák el, amelyek 80%-a szabadalommal védett, originális termék lenne.

A tervezet a lakosság jó minõségû és hatékony gyógyszerekkel történõ megfelelõ ellátását célozza. Az irányelvek kidolgozásában az üzleti és kutatási szervezetek képviselõin kívül kormányzati szervek, elsõsorban az Egészségügyi és Szociális Minisztérium is részt vett.
bohócdoktor szja 1% felajánlás

Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06

Amint azt Szergej Razumov, az Iparügyi és Kereskedelmi Minisztérium szóvivõje elmondta, jelenleg a további illetékesek véleményét várják. Az orosz gyógyszeripar piaci forgalma jelenleg mintegy 6 milliárd dollárra tehetõ, és az elõrejelzések szerint növekedése igen intenzív: 10-12 % évente. Az orosz ipar fellendítését, és a lakosság gyógyszer-ellátásának javítását szolgálja többek között a Vlagyimir Putyin kormányfõtõl származó, a vényköteles gyógyszerek támogatási rendszerét érintõ javaslat is.

Ennek bejelentését Putyin úgy kommentálta, hogy a 2005 januárjában meghirdetett DLO program nyomán, amely a lakosság gyógyszerellátásának javítása érdekében jött létre, 164 milliárd rubel értékben vásároltak gyógyszert, amely több ezer embernek "tette lehetõvé a visszatérést a normális életbe".

Ezzel szemben a nemrégiben alakult Mozgalom a Rák Ellen elnevezésû betegcsoport a hatékony gyógyszerek jobb elérhetõségéért küzd. Állításuk szerint amellett, hogy jónéhány daganatos beteg nem is jogosult az ingyenes vényköteles gyógyszerekre, a jogosultak nagy része nem jut hozzá a szükséges készítményekhez, mivel a hatóságok kifizetései késõn érkeznek meg a gyógyszergyárakhoz.

Oroszországban hozzávetõlegesen két és fél millió rákos beteg él, és évente több mint 450 000 új esetet és 300 000 halálos áldozatot regisztrálnak. Mindez arra sarkallja az ország vezetõ onkológusait, hogy felhívják a figyelmet a tényre: Oroszország jelen állás szerint képtelen megbirkózni ezzel a "járvánnyal".