2024.04.19. - Emma

Fogápolás: a rossz lehelet - elkerülhető!

Fogápolás: a rossz lehelet - elkerülhető!
Fogápolás: a rossz lehelet - elkerülhető!A rossz lehelet valóban kellemetlen, ráadásul az egész környezetünkre kihat! Okozhatja étel, ital, de akár a cigaretta is.

Érdemes előre gondolkodni és elkerülni a kínos helyzeteket, mivel nem csak megszüntetni tudjuk a szájszagot, de megelőzni is!

Néhány módszerrel segítünk abban, hogy mindig friss lehelettel mondhassuk el a véleményünket!
bohócdoktor szja 1% felajánlás

Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06

Rossz lehelet, rossz fogak
Akinek rövid idő alatt válik kellemetlenné a lehelete, anélkül, hogy evett, vagy ivott volna, valószínűleg a szájszag forrását a fogorvos fogja megszüntetni. Ilyenkor ugyanis, a rossz fogak okozzák a problémát, és a nem kíván szájszagot. Akkor is ajánlott megnézetünk fogaikat, ha nem fedeztek fel rajta szuvasodást, mivel ezeket olykor csak a szakavatott szemek szúrják ki.

A fogkefe ereje
A megfelelő higiénia elengedhetetlen az ápolt megjelenéshez! A rendszeres és alapos fogmosással elkerülhető a fogszuvasodás, és ezzel együtt a kellemetlen lehelet. A száj és a fogak ápolásánál a fogkefe meghatározó segédeszköz, de érdemes fogselymet és nyelvkaparóst is beszerezni a teljes taszítás érdekében. Ha legalább napi kétszer, esetleg minden étkezést követően átesünk ezen a rituálén, garantáltan nem kell majd aggódnunk a szájszag miatt!
Petrezselymet a zsebbe!
Bár számtalan ízesített és friss leheletet biztosító termék kapható az üzletekben, létezik egy hagyományos módja is a frissesség megőrzésének: nem kell mást tennünk, mint az étkezéseket követően petrezselymet rágcsálni! Ez a módszer régóta ismert, természetes ellenszere a rossz szájszagnak.
Teafa és borsmenta olaj
A borsmenta és a teafa egyaránt jó módszer a lehelet frissen tartására. Elég, ha néhány cseppet a fogkefénkre, vagy közvetlenül a nyelvünkre csepegtetünk. Ízre sem kellemetlen, és azoknak, akik nem szívesen rágóznak, vagy egyszerűen a munkahelyi környezetük ezt nem teszi lehetővé, jó megoldás lehet.
Hagyjunk fel a rossz szokással!
A legtöbb esetben a kellemetlen szagok forrása az elfogyasztott kávé, vagy az épp elnyomott cigaretta. A számtalan negatív hatás mellett a szájszag még egy jó érv lehet arra, hogy végre fel tudjunk hagyni egyik vagy másik káros szenvedélyünkkel.
Leszámolás a száraz szájjal!
A kellemetlen lehelet gyakran szájszárazsággal együtt jelentkezik. Kialakulását megelőzve kortyolgassunk vizet akár munka közben, és az étkezések alkalmával egyaránt!
Ügyeljünk arra, hogy mit eszünk!
Köztudott, hogy a hagymás ételek beleeszik magukat az ember szervezetébe, legalábbis ami a szagokat illeti. Mivel nagyon makacs módon megmarad az étel aromája az elfogyasztása után több órával is, ezért a hagyma evése előtt érdemes végiggondolunk, milyen helyeken kell még megjelennünk aznap. Ha így teszünk, megóvhatjuk magunkat a rossz szájszag okozta, esetleges kellemetlen szituációktól.