2024.04.20. - Tivadar

Összefüggések lehetnek a pajzsmirigyproblémák és a potenciazavar között?

Összefüggések lehetnek a pajzsmirigyproblémák és a potenciazavar között?
Az régóta ismert tény, hogy a szív-érrendszeri megbetegedések vagy a cukorbetegség nagymértékben befolyásolják a "férfierõt". Új vizsgálatok hasonló összefüggést mutatnak a pajzsmirigyproblémák és a potenciazavar között.

Az, hogy bizonyos hormonális eltérések merevedési zavarhoz vezetnek, tényként ismert már hosszú ideje, hiszen a férfi nemi hormon (tesztoszteron) abnormálisan alacsony szintje egyértelmûen vezet ilyen jellegû panaszokhoz.
bohócdoktor szja 1% felajánlás

Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06

De újabb, Görögországban végzett, amerikai szaklapokban (is) publikált vizsgálatok felhívják a figyelmet arra is, hogy a pajzsmirigy funkciót is érdemes ellenõrizni, mielõtt a potenciazavar kezelésében elterjedt tabletták valamelyikéhez nyúlunk.

A fent említett vizsgálatba olyan 51 év átlagéletkorú férfiakat vontak be, akik pajzsmirigy alul- vagy túlmûködésben szenvedtek, de sem érrendszeri betegség, sem cukorbetegség nem szerepelt a kórtörténetükben. A vizsgálatban résztvevõ férfiak egy speciális kérdõívet töltöttek ki. Az ebben elért pontszámok alapján megállapíthatóvá vált a potenciazavar fennállása.

A kapott eredmény azt mutatta, hogy a pajzsmirigyhormon-szint eltérésben szenvedõ betegek négyötödénél fennállt valamilyen fokú merevedési zavar, és a pajzsmirigy alulmûködése esetén volt lényegesen gyakoribb a panasz.

A kérdõíves felmérést egy év elteltével, a tartós pajzsmirigyhormon terápiát követõen megismételték. Ekkor már csak a betegek egyötöde számolt be ilyen típusú funkciózavarról.

A vizsgálat eredménye tehát egyértelmûen mutat rá arra, hogy a potencia zavarban szenvedõ betegek mindegyike esetén az okok feltárása kell legyen az elsõdleges, és nem a tüneti, hanem az oki terápiát kell elõnyben részesíteni a hosszútávú eredmény érdekében.