2024.04.25. - Márk

Mézes fokhagyma

Mézes fokhagyma
Mézes fokhagymaA fokhagymáról már annyi szépet és jót leírtak. Mindenki tudja, hogy immunerősítő hatása rendkívüli. Ezt kihasználatlanul hagyni vétek lenne. Most, amikor a termelők kínálják a szebbnél-szebb magyar fokhagymát, amelynek íze, aromája, hatása messze felülmúlja a hazánkat elárasztó silány import terméket, vegyünk bátran belőle, és készítsünk mézes fokhagymát. Ezzel a természetes gyógyító finomsággal védhetjük egészségünket ősztől, tavaszig. Természetesen fogyaszthatjuk bármikor, de azért ebben a változó időjárásban nagyobb szükségünk van rá.
bohócdoktor szja 1% felajánlás

Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06

Fokhagyma
A benne lévő kénnek köszönheti átható illatát, és ízét. Mivel helyi antibakteriális hatást fejt ki, elmulasztja az orrdugulást. Náthás időszakban feltétlenül együnk hetente nyers fokhagymát. Ez természetesen kivitelezhető egy fokhagymás pirítóssal, vagy egy fokhagymás lángossal, és a gyerekeinket is szoktassuk bátran hozzá. Meg fogunk lepődni mennyire nyitottak a gyerekek ezekre az ízekre. Ráadásul a fokhagyma az étvágyat is fokozza.

Méz
A méz mindent tartalmaz, amire az embernek szüksége lehet. Szőlő- és gyümölcscukrot, vizet, szacharózt. Ennek köszönhetően gyorsan, már a gyomorban felszívódik. Rendkívül sok vitamint tartalmaz. A B vitaminok mindegyikét, K vitamint, C vitamint, és további fontos anyagokat, melyek javítják a szövetek oxigén-ellátását. A méz sok tápanyagot, és többek között 19 aminosavat tartalmaz, valamint fontos és nélkülözhetetlen ásványi anyagokat, enzimeket, nyomelemeket, kalciumot, foszfort, magnéziumot, klórt, nátriumot, jódot, vasat, mangánt, cinket, kadmiumot, kobaltot, alumíniumot, amelyek igen fontos szerepet játszanak az életfolyamatokban.

Rendkívül fontos a méz fertőtlenítő baktériumölő hatása is. A mézben levő szőlőcukor (glükóz) szervezetünk számára a legfontosabb cukorféleség, amely csak a gyümölcsökben és a mézben fordul elő szabadon. A mézben lévő hormonok óvják a vesét és a májat. A legújabb kutatások szerint vérnyomáscsökkentő hatásuk is van. A méznek sebek, gyulladások gyógyításakor tapasztalt baktériumölő hatását már ősidők óta ismerik. Számos veszedelmes baktériumra megsemmisítőleg hat.

A méz hatására a sejtek jobban használják fel az oxigént, miáltal jelentősen növelhető a teljesítőképességünk.

A közmondás szerint egy kaptár tíz orvossal felér, ami arra utal, hogy a cukorbetegség kivételével gyakorlatilag szinte minden betegség megelőzésére, kezelésére alkalmas.



E a két csodálatos anyag kombinációja felér egy csodával. Elkészítése pedig végtelenül egyszerű.

Egy üveget töltsünk tele megtisztított fokhagymával, majd öntsük színültig mézzel. Akik szeretik az erős, csípős ízeket, szórjanak közé chili darabkákat, az még tovább fokozza a hatását. Tegyük sötét, hűvös helyre. 2-3 hét alatt tökéletes finomság kerekedik belőle. Fogyaszthatjuk ízesítőként, húsok mellé, sajtokhoz, savanyúságként, de magában is. Mindenképpen az egészségünket védjük, az immunrendszerünket erősítjük, és emellett fantasztikusan finom.