2024.04.19. - Emma

Gyógynövényekkel az influenza ellen

Gyógynövényekkel az influenza ellen
Bár az influenzát ma már oltással könnyedén megelõzhetjük, a gyógynövények is kiváló szolgálatot tehetnek, ha a betegség felütné a fejét. Megszüntetik a gyengeséget és általában véve erõsítik szervezetünket.

A legjobb gyógyír ilyenkor a pihenés, valamint a sok folyadék fogyasztása, melyre a gyógyteák kiváló alternatívát nyújtanak. Fõként akkor, ha az alábbi gyógynövényekbõl készülnek, melyek nagy segítségünkre lehetnek az influenza kigyógyításában is. Az influenzát mindenképpen érdemes komolyan venni, hiszen szövõdményei igen súlyosak lehetnek.
bohócdoktor szja 1% felajánlás

Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06

Kialakulhat bakteriális tüdõgyulladás, agyi keringészavar, agyhártya- és agyvelõgyulladás, szívinfarktus, veseelégtelenség, illetve anyagcserezavar is.

Zsálya

A zsályát akár kertünkben vagy egy cserépedényben, otthonunkban is nevelhetjük, hiszen nemcsak ételeink fûszerezésére, de gyógyításra is kiváló. A zsálya erõsíti egész testünket, megszünteti a gyengeséget, segít kiizzadni a betegséget, élénkíti szervezetünket. Teájából fogyasszunk 1-2 csészével naponta. Negyed liter vízhez 1 teáskanál zsályát adjunk, forrázzuk le, és pár percig hagyjuk ázni. A zsályát húsleveshez is hozzáadhatjuk, hiszen nemcsak finoman ízesíti azt, de a betegséget is segít elûzni.


Martilapu

A martilapu mindenféle légúti megbetegedés esetére kiváló. Fõzetével borogathatjuk mellkasunkat, teájával öblögethetjük torkunkat, míg a belõle készült szirup az influenza megelõzésére és gyógyítására alkalmas. Tea készítéséhez egy púpos evõkanál martilaput forrázzunk le negyed liter vízzel, és rövid ideig hagyjuk ázni. A sziruphoz vegyünk elõ egy befõttesüveget, és felváltva töltsük meg martilapuval, majd cukorral. Több réteget tegyünk így egymásra, hagyjuk, hogy egy kicsit ülepedjen, majd ismét töltsük fel.

A tetejét fóliával fedjük be, majd tegyük egy eldugott, sötét helyre. Akár a kertben is kivihetjük és eláshatjuk. Tároljuk ott 8 hétig, ez idõ alatt megerjed, és elkészül a szirup. Egyszer-kétszer forraljuk fel, és betegség esetén teáskanálnyi adagokban fogyasszuk.

Csalán

A csalánnak minden része gyógyító hatással rendelkezik, kiválóan erõsíti szervezetünket. Vírusos megbetegedések és influenza esetén is remek gyógyír lehet, csökkenti a fejfájást, tisztítja a szervezetet, megszünteti a gyengeséget. Csalántea készítéséhez csupán csak forrázzuk le a növényt, hogy hatóanyagai ne illanjanak el belõle. Negyed liter vízhez egy púpos evõkanál csalánt használjunk. Ha nem szeretik az ízét, kamillát és borsmentát is keverhetnek hozzá. Naponta 1-2 csészével fogyasszanak belõle.