2024.04.20. - Tivadar

Nem is gondolnánk, hogy ezektől a dolgoktól is éhesek lehetünk

Nem is gondolnánk, hogy ezektől a dolgoktól is éhesek lehetünk
Nem is gondolnánk, hogy ezektől a dolgoktól is éhesek lehetünkAz éhség nagyon összetett érzés, melyet az agy és a hormonrendszer együtt működve irányít. Azt, hogy mennyire vagyunk éhesek és mikor, meglepően sok dolog befolyásolhatja. Légkondicionáló: Télen általában több kalóriát fogyasztunk el, mint nyáron, a hidegben ugyanis több energiára van szükségünk ahhoz, hogy egyenletesen melegen tartsuk a szervezetünket. A légkondicionálónak sajnos ugyanolyan hatása van, mint a kinti hideg levegőnek, vagyis még akkor is többet eszünk a hatására, ha nincs szükségünk plusz energiára.
bohócdoktor szja 1% felajánlás

Adó 1% felajánlással a Bohócdoktorokért!

Adóbevalláskor 1%-hoz az adószám: 18472273-1-06

Megváltozott sportolási szokások: Ha új mozgásformát próbálunk ki, többet sportolunk, mint korábban, vagy csak más izomcsoportokat mozgatunk meg, például új gyakorlatokkal, az az éhségérzetünkre is hatással lehet. A szervezetünk ugyanis igyekszik hozzászokni az újfajta terheléshez, és ehhez energiára van szüksége. Ha naplót vezetünk az étkezési és sportolási szokásainkról, akkor könnyebben figyelemmel tudjuk kísérni, milyen hatással van ránk az edzés és min szükséges esetleg változtatunk.


Gyógyszerek: Sokféle gyógyszernek lehet erősebb-gyengébb étvágynövelő hatása. A leggyakrabban az antidepresszánsok okoznak ilyen tüneteket. Mindenképpen olvassuk el a gyógyszerek ismertetőjét, és ha hízást, jelentős étvágynövekedést tapasztalunk, beszéljünk a kezelőorvosunkkal arról, lehetséges-e lecserélni a gyógyszert.

Étrend-kiegészítők: A vitaminok és étrend-kiegészítők, akárcsak a gyógyszerek, mindenkire máshogy hatnak, és bár általában nem okoznak étvágynövekedést, valakinél előfordulhat, hogy a hatásukra jóval többet eszik a megszokottnál. Ha új étrend-kiegészítőt kezdünk el szedni, mindenképpen figyeljük meg, mennyit eszünk - ha többet, mint korábban, próbáljuk meg lecserélni egy másik termékre (gyakran ugyanis nem maga a hatóanyag, hanem az egyéb összetevők okozzák az étvágynövekedést).